Kurs Mindfulness MBLC

Na czym polega kurs MBLC?

Kurs Mindfulness MBLC – Życie w oparciu o Uważność (Mindfulness Based Living Course) to cykl 8 cotygodniowych spotkań, które odbywają się w zamkiętej grupie (8 spotkań po 2 godziny każde oraz 6 godzinny Dzień Uważności) oraz materiały do samodzielnej pracy (nagrania z medytacjami uważności).
Program kursu został opracowany przez Mindfulness Association Polska i składa się z następujących tematów:

Jak wyglądają spotkania kursu MBLC?

Kurs mindfulness MBLC jest kursem świeckim i trwa osiem tygodni. Spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają 2 godziny. W czasie trwania kursu odbywa się Dzień Uważności, który trwa 6 godzin i najczęściej zaplanowany jest w weekend.

Aby kurs przyniósł jak najwięcej korzyści wskazane jest zaangażowanie i praca własna ze strony uczestników. Po każdym spotkaniu uczestnicy otrzymują nagrania z prowadzonymi medytacjami uważności do wykonywania w domu. Praca własna pomiędzy spotkaniami zajmuje około 30 min dziennie. Uczestnicy otrzymują również podręcznik, ale nie ma potrzeby zapoznawania się z materiałami przed kolejnym spotkaniem.

Co daje udział w kursie MBLC?

Korzyści wynikające z praktyki uważności zostały potwierdzone licznymi badaniami i wynika z nich, iż praktyka mindfulness wpływa dobroczynnie na nasz umysł samopoczucie, emocje i zdrowie.

Korzyści wynikające z praktyki uważności:

Kto może wziąć udział w kursie MBLC?

Kurs skierowany jest zarówno dla osób początkujących jak i tych, które pragną rozwijać praktykę uważności. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie medytacyjne.

Czy są przeciwskazania do udziału w kursie MBLC?

Kurs mindfulness MBLC nie jest oddziaływaniem psychoterapeutycznym i nie może być traktowany, jako psychoterapia.

Jeśli jesteś w trakcie procesu psychoterapii bądź jesteś pod opieką lekarza psychiatry wskazana jest konsultacja udziału w kursie z ww. specjalistą.

Przeciwskazaniem do udziału w kursie może być niedawne doświadczenie traumy. W takiej sytuacji warto rozważyć udział w kursie uważności w późniejszym terminie. Jeśli masz wątpliwości co do udziału- zapraszam do indywidualnej rozmowy.

Prowadząca

Joanna Twardo-Kamińska

Jestem psychoterapeutką, seksuolożką, psycholożką, a także nauczycielką uważności.

Uzyskałam certyfikat gotowości do nauczania „Kursu życia opartego na uważności (MBLC) wydany przez Mindfulness Association Polska.

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie, a następnie szkołę psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym, która zakończyła się uzyskaniem certyfikatu psychoterapeuty.
Ukończyłam również studia podyplomowe „Seksuologia kliniczna” na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
Aktualnie jestem w trakcie szkolenia przygotowującego do uzyskania certyfikatu terapeuty Somatic Experiencing.

Zapraszam do indywidualnej rozmowy, która może Ci pomóc podjąć decyzję, czy trening uważności jest dla Ciebie

Spokój umysłu jest najwyższym źródłem szczęścia psychicznego

Dalajlama XIV